Akcja pn. „Opatrunek na ratunek”

Fundacja pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” kolejny raz organizuje akcje pt. „opatrunek na ratunek”. Zbierają opatrunki, plastry dla szpitali i przychodni misyjnych. W tych placówkach medycznych każdy bandaż czy plaster jest na wagę złota, niejednokrotnie nawet płótna, którymi obszywane są paczki zostają wykorzystywane jako bandaże. Niestety tropikalny klimat nie służy gojeniu się ran, a codzienność tamtejszych mieszkańców obfituje niestety w wszelakie wypadki (poparzenia dzieci od paleniska, zranienia, ukąszenia dzikich zwierząt, ropnie będące wynikiem działalności czarowników, wreszcie zapomniany już przez Europę trąd).

Mając na uwadze, że życie jest wartością najwyższa- zachęcamy naszych uczniów oraz rodziców do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji. Bandaże, plastry, gazy, kompresy można przynosić do p. Piotra Sułkowskiego do sali nr 16 w poniedziałki i piątki między godziną 8:45 a 10: 30 oraz we wtorki do sali nr 20 (8:30-9 40). W pozostałe dni, wyżej wymienione rzeczy, prosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego. Środki opatrunkowe będą zbierane do końca maja.