DOBRE PRAKTYKI

Drogi Uczniu, Drogi Rodzicu, Drogi Nauczycielu,

poniżej znajdziesz wiele przydatnych źródeł (strony internetowe, platformy edukacyjne, materiały interaktywne), które mogą okazać się dla Ciebie pomocne w codziennej pracy/nauce.

Matematyka – łatwa sprawa

E-PODRĘCZNIKI – platforma internetowa z lekcjami matematyki polecana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zamieszczone materiały są na bardzo dobrym poziomie. Wszystkie tematy są zaopatrzone w liczne ćwiczenia wraz z rozwiązaniami.

SZALONE LICZBY – strona internetowa, na której znajdują się zakładki dla poszczególnych poziomów klas z opracowanymi tematami, ćwiczeniami online, quizami, sprawdzianami itp. Na stronie ponadto znajdują się arkusze egzaminacyjne z matematyki (wersja do wydruku w pdf lub wersja online, gdzie ósmoklasiści otrzymają wyniki oraz odpowiedzi do zadań z wyjaśnieniem).

MATMA GWIAZDY – Pan Tomasz Gwiazda i jego wideolekcje – bardzo przystępne i prawidłowe tłumaczenie niemalże wszystkich tematów z programu matematyki w szkole podstawowej!

PISTACJA TV – darmowe wideolekcje z matematyki.

MATZOO – strona internetowa z zadaniami interaktywnymi.

GWO – strona internetowa wydawcy podręczników i ćwiczeń, które wykorzystywane są podczas lekcji matematyki w naszej szkole, a na niej Strefa ucznia, ćwiczenia, testy online, łamigłówki.

KHAN ACADEMY – platforma internetowa z darmowymi lekcjami i ćwiczenia z matematyki.

MATEMATYKA INNEGO WYMIARU – różności, testy, zadania, gry i plansze interaktywne.

THAT QUIZ – strona z interaktywnymi quizami. Wybierz dział, polecenie do wykonania, poziom trudności i ćwicz!

Biologia – wiem, umiem, rozumiem

E-PODRĘCZNIKI – platforma internetowa z lekcjami biologii polecana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zamieszczone materiały są na bardzo dobrym poziomie. Wszystkie tematy są zaopatrzone w liczne animacje, filmiki oraz ćwiczenia wraz z rozwiązaniami.

NAUKI PRZYRODNICZE – wortal internetowy poświęcony naukom przyrodniczym.

WODA, LAS I NATURA – wirtualne laboratorium interaktywnego nauczania.

NAUKA. TO LUBIĘ –  darmowe wideo lekcje o tym jak działa człowiek.

CHEMIA – od doświadczenia do Zrozumienia

E-PODRĘCZNIKI – platforma internetowa z lekcjami chemii polecana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zamieszczone materiały są na bardzo dobrym poziomie. Wszystkie tematy są zaopatrzone w liczne animacje, filmiki oraz ćwiczenia wraz z rozwiązaniami.

PAN BELFER – jak sam o sobie mówi: najlepszy youtuber wśród nauczycieli i najlepszy nauczyciel wśród youtuberów. Jego misją jest tworzenie filmów instruktażowych do nauki chemii, z których wiedzę każdy będzie w stanie sobie przyswoić.

PISTACJA TV – darmowe wideolekcje z chemii.

CHEM24 – podręcznik on-line, zbiór zadań, testy wyboru.

KHAN ACADEMY – platforma internetowa z darmowymi lekcjami i ćwiczenia z chemii.

Jeżeli sam znasz jakiekolwiek inne ciekawe i warte polecenia dobre praktyki (sprawdzone metody by efektywnie się uczyć, interesujące strony internetowe) to podziel się z nami nimi jak najszybciej!

Swoje propozycje można zgłaszać na adres zbilob1860@edu.wroclaw.pl