E-BIBLIOTEKA

Promocja czytelnictwa na wesoło

Tekst dla nieco starszych

UL z książkami

Drodzy uczniowie i uczennice!

Żyjemy teraz w nowej rzeczywistości spowodowanej epidemią koronawirusa. To trudny czas. Dla bezpieczeństwa własnego, naszych bliskich i innych ludzi musimy pozostawać w domach.

Stąd też apel Biblioteki szkolnej:

Zostańcie w domach – czytajcie książki!

Aby ułatwić Wam dostęp do książek zamieszczam poniżej wykaz darmowych bibliotek cyfrowych i innych źródeł bezpłatnych e-booków oraz audiobooków:

WolneLektury.pl

Jest to całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa, w której znajdziecie wiele lektur szkolnych. E-booki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Wszystko dostępne jest za pomocą darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).

Lektury.gov.pl

Tu znajdziecie wiele szkolnych lektur wraz z ich opisami, które są dostępne online oraz do pobrania w różnych formatach.

ChmuraCzytania.pl

Portal proponuje ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów. Można je darmowo pobierać na laptopy, tablety, e-czytniki oraz smartfony.

Polona.pl

Jest to ogromna biblioteka cyfrowa, która udostępnia zbiory Biblioteki Narodowej. Zapoznacie się tutaj z bardzo starymi książki, czasopismami, fotografiami i mapami. Warto chociażby popatrzeć jak wyglądają.

Empik Premium – bezpłatnie przez 60 dni

Empik oferuje promocyjny bezpłatny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków     i audiobooków w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iOS.

Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu należy podać swój adres e-mail, na który zostanie przesłany kupon. Dalej trzeba postępować zgodnie z podanymi wskazówkami regulaminu promocji. Nie jest tu wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Polskie Radio Dzieciom

Audycje radiowe dla dzieci zostały ujęte w kilka grup: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Książka do poduszki. Każdy słuchacz na pewno znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

Zaglądajcie proszę do (wirtualnej) Biblioteki szkolnej. Będę systematycznie zamieszczać dla Was różne informacje, które mogą się Wam przydać.

Bądźcie zdrowi!

Iwona Skrzypkowska