Laboratoria Przyszłości w klasach 1-4

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy prace nad „Jesiennym drzewem”. Dzięki materiałom uzyskanym z programu Ministerstwa Edukacji „Laboratoria Przyszłości” Klasa 1OP wykonała przepiękne jesienne drzewo udekorowane własnoręcznie wypracowanymi pomponikami. Zadowolenie, satysfakcja i nieukrywana radość na twarzach uczniów, po raz kolejny udowodniła potrzebę i zasadność tej idei programowej dla Szkół Podstawowych.

Również dzisiaj, tym razem klasa 2A popisywała się ćwiczeniami z obróbki drewna. Dzięki wyposażeniu technicznemu „Laboratoriów Przyszłości” młodzi majsterkowicze obu płci z zapałem i zaangażowaniem rozwijają swoje zainteresowania i zdolności manualne. Kreatywność uczniów nie pozostaje w tyle.

Trzecia godzina dzisiejszych zajęć, to bijące rekord zainteresowania długopisy 3D Banach.
Nie wątpliwie będziemy często do nich powracać.
W następnych dniach , kończymy rywalizację w budowie karmników dla ptaków i zajmiemy się wstępem do świata fizyki i elektryczności.