Powrót do strony głównej
 

OTK W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

 

„ZAWÓD POLICJANT”

spotkanie z przedstawicielami Policji

08.10.2009

 

 

Dzieci już w bardzo młodym wieku interesują się życiem i pracą dorosłych.

W swoich naśladowczych zabawach bardzo często odgrywają  różne role społeczne, między innymi role zawodowe. Pozwala im to odnaleźć się i ustosunkować do swoich preferencji dotyczących przyszłego zawodu. Aby ułatwić naszym wychowankom dostęp do wiedzy na temat różnych profesji wychowawczynie świetlicy, p. Marlena Czerwińska i Justyna Mielniczuk postanowiły  zaprosić przedstawicieli zawodu, który w szczególny sposób interesuje dzieci – zawodu policjanta.

Spotkanie z policjantami pracującymi na terenie naszego osiedla jako dzielnicowi odbyło się 08 października 2009. Dzieci wierszami i piosenką powitały zaproszonych gości a następnie wysłuchały prelekcji na temat pracy w policji. Uczniowie mogli rozwiać swoje wątpliwości zadając funkcjonariuszom pytania; goście zaprezentowali również szczegółowo wyposażenie jakim posługują się podczas pracy. Prezentacja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci tym bardziej, iż mogły one dotknąć, przymierzyć części munduru. Dzieci miały także okazję być świadkami odbioru zgłoszenia przez nadajnik.

Wiedza dotycząca pracy w policji jak również informacje dotyczące bezpieczeństwa dziecka w domu i na drodze zostały sprawdzone przez policjantów przy pomocy zaproponowanych przez wychowawców zabaw i quizów, min. „ŚWIATŁO CZERWONE – ŚWIATŁO ZIELONE”, kompletowanie munduru policjanta na arkuszu szarego papieru oraz poprzez zainicjowanie scenki sytuacyjnej (metoda dramy) dotyczącej zachowania się dziecka wobec obcej osoby.

Przeprowadzone spotkanie było dla dzieci świetlicowych znakomitą okazją do zapoznania się w praktyce z zawodem policjanta oraz przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa a także numerów alarmowych.

 

 

 

 

 

 
  Powrót do strony głównej