OBCHODY 81. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ 1 września 2020 r.

1 września 2020 r. w naszym mieście, podobnie jak w całym kraju, odbyły się  uroczystości, podczas których uczczono pamięć ofiar II wojny światowej. Obchody 81. rocznicy wybuchu wielkiej wojny, które zorganizowali we Wrocławiu: p. Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski oraz gen. bryg. Dariusz Krzywdziński – Dowódca Garnizony Wrocław, przeprowadzono na Cmentarzu Żołnierzy Polskich, znajdującym się przy ulicy Grabiszyńskiej.

            Podczas uroczystości tradycyjnie odśpiewano hymn narodowy oraz wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Ponadto odczytano apel pamięci oraz żołnierze wystrzelili salwę honorową.

            Ostatnim akcentem obchodów 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej było złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem.

            W uroczystościach naszą szkołę reprezentował nauczyciel historii.

Artur Bilski