DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

5 marca 2020 roku w naszej szkole kolejny już raz odbył się Dzień Otwarty.

W godzinach 9:00-11:00

Mieliśmy zaszczyt gościć dzieci z Przedszkola nr 77 “Tęczowe Siódemki” i Przedszkola nr 25 “Słowiańskie Maluchy”. Odbyły się wspólne zajęcia klas 0- 3 pod Hasłem „Smaczne i zdrowe są warzywa i owoce kolorowe” z elementami: projektu edukacyjnego „Truskawka” . Wielką frajdą były degustacje owocowych jogurtów, konfitury truskawkowej, szaszłyków przygotowanych z owoców. Na koniec dzieci z przedszkoli otrzymały gazetkę- kolorowankę oraz zwierzątka z baloników.

W godzinach 15:30-17:30

Rodzice ze swoimi pociechami mieli wyjątkową okazję, aby odwiedzić placówkę, obejrzeć sale dydaktyczne oraz porozmawiać z kadrą pedagogiczną, ale także mogli skorzystać z mnóstwa pieczołowicie przygotowanych atrakcji. Uroczystość rozpoczęła się w świetlicy szkolnej , prezentacją o szkole. Pani Dyrektor zapoznała gości z ofertą edukacyjną szkoły. Podczas tegorocznych pokazów można było obejrzeć występy naszych uczniów: pokazy taneczne, pokaz wokalny w wykonaniu chóru szkolnego, w holu na parterze bajkę angielsko -francuską dla najmłodszych. Dla zwiedzających przygotowano również poczęstunek w postaci pysznych zdrowych galaretek w czekoladzie.Każdy zwiedzający zwiedzający otrzymał miły upominek .

Podczas Dnia Otwartego 5 marca, uczniowie klas 8-ych i Koła Języka Francuskiego przedstawili w języku francuskim bajkę „Czerwony Kapturek” z wykorzystaniem japońskiej techniki kart narracyjnych Kamishibai. Prezentacja „papierowego teatru obrazkowego” połączona została z nauką francuskich słówek z wykorzystaniem form teatralnych, rekwizytów oraz kostiumów.

Zofia Janelli

Zatem zapraszamy do nauki w Szkole Podstawowej nr 93

im.Tradycji Orła Białego we Wrocławiu !