UDZIAŁ W SPEKTAKLU PT. „KAMIENIE NA SZANIEC” 15 listopada 2019 r

15 listopada 2019 roku uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami w ramach projektu „Szkoła w Mieście” odwiedzili Salę Koncertową Polskiego Radia Wrocław, aby obejrzeć sztukę  teatralną pt. „Kamienie na szaniec”, którą zaprezentowali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

            Spektakl dotyczył ważnych spraw, gdyż opowiadał o sile przyjaźni, honorze i patriotyzmie. Bohaterami sztuki byli „Alek”, „Rudy” i „Zośka”. Byli to młodzi ludzie, którzy wkraczali w dorosłość z głowami pełnymi planów. Marzenia ich przerwał wybuch II wojny. Kiedy osiągali pełnoletność nie mogli sobie pozwolić na zabawę, lecz musieli „zejść”
do niepodległościowego podziemia i stać się żołnierzami, by walczyć o wolność Ojczyzny i ostatecznie stracić za nią życie.

            Przedstawienie było dobrą lekcją historii, pokazało ósmoklasistom, że powinni dbać o polskie tradycje i pamiętać o tragicznych dziejach naszego państwa.

Sylwia Semeniuk-Przymęcka Artur Bilski