DOLNOŚLĄSKIE OBCHODY 101. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 11 listopada 2019 r.

11 listopada 2019 roku w całym kraju obchodzono z wielkim entuzjazmem 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

            We Wrocławiu świętowanie tej rocznicy rozpoczęto punktualnie o godzinie 10:00 w Kościele Garnizonowym
pw. św. Elżbiety, gdzie odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i Polaków, którzy od 1795 roku walczyli o niepodległość naszego państwa.

            Po nabożeństwie nastąpił Przemarsz Pododdziałów Reprezentacyjnych i pocztów sztandarowych z Rynku na Plac Wolności, gdzie o godzinie 11:30 przeprowadzono uroczysty Apel Niepodległości. Podczas uroczystości, której organizatorami byli: Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski, płk Dariusz Krzywdziński – Dowódca Garnizonu Wrocław, Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia, wygłoszono okolicznościowe przemówienia, odczytano apel pamięci, a następnie żołnierze Wojska Polskiego oddali salwę honorową ku czci Polaków, którzy wywalczyli w 1918 roku wolność dla naszej Ojczyzny.

            W wydarzeniach upamiętniających 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczestniczył tradycyjnie poczet sztandarowy SP 93 wraz z opiekunem.

Artur Bilski