WYCIECZKA PO OSTROWIE TUMSKIM

24 października 2019r., klasy- druga „a” i trzecia „a” udały się na wycieczkę. Po przywitaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy  spacer po najstarszym historycznym miejscu Wrocławia –Ostrowie Tumskim.  Uczniowie poznali m.in. legendy o Kluskowej Bramie , Kamiennej Głowie, Łysych Aniołkach, które znajdują się na pomniku św. Jana Nepomucena.

Z opowieści pani przewodnik dowiedzieliśmy się ,że tuż przed zmrokiem ,można natknąć się na tajemniczego jegomościa  w czarnej pelerynie, kapeluszu i z 2,5 – metrową sztycą w dłoni. To właśnie wrocławski Latarnik, który codziennie zapala i gasi tamtejsze latarnie.Następnie udaliśmy się na długi spacer w poszukiwaniu Krasnali zamieszkujących Ostrów Tumski. Okazało się ,że całkiem sporą gromadkę można spotkać, przechadzając się po Ostrowie Tumskim. Poznajcie ich.

Drukarz Kacper – wita nas tuż przy zejściu z Mostu Tumskiego. Krasnal upamiętnia postać Kacpra Elyana, pierwszego polskiego drukarza. Kacper nie rozstaje się ze swoją prasą drukarską oraz kilkoma niezbędnymi egzemplarzami książek z pobliskiej drukarni. Karta, którą trzyma w ręku to druk modlitwy “Ojcze nasz”.

Kawiarnik  przy Cafeterie Chic.

Wrocławiak – Księgariusz upatrzył sobie miejsce przy Księgarni Archidiecezjalnej nie bez powodu. Jego atrybutem jest książka “Urodziłem się we Wrocławiu/Ich bin in Breslau geboren” wydana w tutejszym wydawnictwie TUM.

Krasnal Trisomek, krasnal znajduje się w wejściu do klubu Pozytywka dla osób z z Downa

Nieopodal w Ogrodzie Botanicznym są aż  trzy krasnale: Ogrodnik, Kierownik i Botanik.

Czas minął nam niepostrzeżenie .Przyciąga urok i magia tego miejsca, dlatego na wiosnę tu wrócimy, a może spotkamy miejskiego latarnika w czarnej pelerynie?

Spacer z przewodnikiem to niesamowite przeżycie dla uczniów.

Olga Rychter i Alicja Dercz