„MŁODZIEŻ SZKÓŁ DOLNOŚLĄSKICH W MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ” I SEMESTR

Tradycją lat ubiegłych od początku roku szkolnego 2019/2020 społeczność naszej szkoły realizuje działania patriotyczne związane z projektem „MŁODZIEŻ SZKÓŁ DOLNOŚLĄSKICH W MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ”, nad którym patronat sprawują Wojewoda Dolnośląski oraz p. Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty.

15 października 2019 roku w ramach wspomnianego projektu uczniowie klasy VIII „a” wraz z wychowawcą udali się
na Cmentarz pw. św. Wawrzyńca, gdzie odwiedzili grób p. Ireny Jasińskiej – uczestniczki Powstania Warszawskiego.

Podczas wizyty na cmentarzu ósmoklasiści posprzątali grób byłej nauczycielki SP 93, pozbierali liście wokół niego, a koniec na mogile zmarłej złożyli kwiaty oraz zapalili znicze.

Szkolny koordynator projektu