REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „BohaterON – WŁĄCZ HISTORIĘ!”

2 października 2019 roku przedstawiciele szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej wraz z opiekunem odwiedzili Centrum Historii „Zajezdnia”, które znajduje się przy ulicy Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu.

            Podczas wizyty w Centrum uczniowie spotkali się z p. Zbigniewem Grochowskim – fotoreporterem Powstania Warszawskiego.

            W trakcie spotkania, które zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „BohaterON – WŁĄCZ HISTORIĘ!”, ósmoklasiści wysłuchali wykładu o „63 dniach chwały” oraz obejrzeli zdjęcia, które przedstawiciel Szarych Szeregów wykonał – przed, w trakcie i po powstaniu.

W ramach wspomnianego projektu we wrześniu uczniowie podczas zajęć Klubu Historycznego obejrzeli film oraz prezentację o Powstaniu Warszawskim, a następnie napisali 103 e-kartki z życzeniami do żyjących powstańców.

Ponadto przez cały październik dzieci będą projektowały własne kartki, które pod koniec miesiąca również zostaną wysłane do bohaterów Powstania Warszawskiego.

Artur BilskiSzkolny koordynator projektu