PROMOCJA SP 93 PODCZAS XXII DOLNOŚLĄSKIEGO FESTIWALU NAUKI – WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM TRZECIEGO WIEKU

20 września 2019 roku na zaproszenie pani Teresy Kaufman – przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku nauczycielka muzyki, nauczyciel historii oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. „O MISTRZACH I UCZNIACH WROCŁAWSKIEJ SZKOŁY MATEMATYCZNEJ”, który zorganizował Krąg Dyskursywny OKNO Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim  w ramach XXII DOLNOŚLĄSKIEGO FESTIWALU NAUKI.

            Podczas międzypokoleniowej inscenizacji uczennice klasy 5a oraz uczeń klasy 7a recytowali wiersz Thomasa Lehrera pt. „To właśnie jest matematyka”, p. Kuligowska zagrała i zaśpiewała m. in. utwór pt. „Tylko we Lwowie”. Natomiast ja miałem okazję wcielić się w postać Stefana Banacha – polskiego matematyka, jednego z przedstawicieli  lwowskiej szkoły matematycznej.

            Przedstawienie było interesującym wydarzeniem, dzięki niemu zgromadzeni w progach Klubu PROZA Wrocławskiego Domu Literatury mogli pogłębić wiedzę na temat dziejów polskiej matematyki oraz twórców wrocławskiej szkoły matematycznej.

Artur Bilski