Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.
         

       Janusz Korczak

            W środę 19 czerwca o 9.00 miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, pożegnania klas ósmych, wręczenia Podziękowań Przyjaciołom Szkoły i Listów Gratulacyjnych. Spotkanie rozpoczął występ uczniów koła języka francuskiego. Po powitaniu Gości ósmoklasiści przekazali sztandar Szkoły Podstawowej nr 93 im. Tradycji Orła Białego we Wrocławiu nowemu pocztowi sztandarowemu, absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie.

            Podczas przemówienia Pani Dyrektor, gratulując uczniom sukcesów, podkreśliła osiągnięcia uczennicy klasy 5a Hanny Kuciel oraz wręczyła Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły dla najlepszej klasy. Puchar trafił ponownie do klasy 5a. Następnie zabrali głos  przedstawiciele Rady Rodziców. Potem nastąpiło wręczenie Podziękowań Przyjaciołom Szkoły i Listów Gratulacyjnych. Wyróżnieni uczniowie klas czwartych i piątych otrzymali brązowe odznaki, szóstych i siódmych srebrne, ósmoklasiści zostali odznaczeni złotymi odznakami i wpisali się do Złotej Księgi Absolwentów. Po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej nr 93 wręczono platynową odznakę. Taką odznakę może otrzymać uczeń, który zdobył wszystkie odznaki „Najlepszy z najlepszych” w klasach: czwartej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej. Platynową odznakę otrzymała uczennica klasy 8a Natalia Stefańska.

            Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli dyplomy uczniom za szczególne osiągnięcia sportowe.

            Swoją wychowawczynię i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej żegnali dziś trzecioklasiści. Prezentując na scenie etiudę, wprowadzili uczestników spotkania w wakacyjny nastrój.

            Na koniec ósmoklasiści podziękowali nauczycielom za pełną poświęcenia pracę, za opiekę i wyrozumiałość, za dobre rady, za wiedzę. Obiecali, że dołożą wszelkich starań, abyśmy byli z nich dumni 😊

            Po zakończeniu uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie odebrali świadectwa podczas spotkań z wychowawcami w klasach.

Dziękując wszystkim za kolejny rok wspólnej pracy, doświadczeń i zabawy, życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

                                                                                            Monika Federowicz -Just