TANECZNY DZIEŃ JĘZYKÓW

Dnia 2 maja 2019 odbyło się w naszej szkole taneczne wydarzenie. Uczniowie wraz z nauczycielami mogli wyruszyć w taneczną podróż po europejskich krajach. Taneczny pociąg wyruszył z Polski rozpoczynając odtańczeniem naszego tańca narodowego – POLONEZA. Z Polski udaliśmy się do Czech zatańczyć POLKĘ, następnie na Ukrainę spróbować swoich sił w energicznym KOZAKU, zwanym potocznie KAZACZOKIEM. Zatrzymaliśmy się także we Francji poznając KROKI WILKA (le pas du loup) oraz skacząc KANKANA. W Grecji nauczyliśmy się tańca SIRTAKI potocznie zwanego ZORBĄ. Odwiedziliśmy stolicę Austrii tańcząc w parach WALCA WIEDEŃSKIEGO, by kolejnym pociągiem udać się do Anglii i zatańczyć WALCA ANGIELSKIEGO. W każdym kraju witaliśmy się oraz żegnaliśmy w języku, jaki w nim obowiązuje oraz poznawaliśmy ciekawostki dotyczące tańców i oglądaliśmy profesjonalne pokazy taneczne. Aby trochę odsapnąć zgadywaliśmy z jakich języków pochodzą niektóre polskie słowa np. bank, abonent, cyfra, fiskus, cegła, bigos itd. Całą podróż zakończyliśmy śpiewając i tańcząc wraz z dziećmi z oddziału zerowego BABY SHARK. Zabawa była przednia. Poznaliśmy nowe słowa i mamy ochotę na więcej tańca w szkole.

Justyna Mielniczuk