WARSZTATY W MUZEUM SZTUKI MIESZCZAŃSKIEJ

5 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy 7 „a” wraz z wychowawcą odwiedzili wrocławskie Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, które znajduje się w Starym Ratuszu.

Podczas wizyty w zabytkowej sali sądowej siódmoklasiści uczestniczyli w warsztatach historycznych
pt. „Kara hańby w średniowieczu”, które zostały przeprowadzone w ramach projektu „Szkoła w Mieście”.

W ramach zajęć uczniowie mieli okazję wysłuchać wykład o karach stosowanych w średniowiecznym Wrocławiu wobec nieposłusznych mieszczan. Na spotkaniu nie zabrakło opowiadań o prawie, kacie, „klatce błaznów” i pręgierzu.

Po interesującej prelekcji uczniowie wspólnie z wychowawcą przygotowali inscenizację, która była udaną próbą rekonstrukcji procesu sądowego z końca średniowiecza.

Po odegraniu scenki dramowej wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy.