NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca 2019 roku po raz kolejny w całej Polsce obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu, w którym od ośmiu lat upamiętniamy „ŻOŁNIERZY DRUGIEJ KONSPIRACJI”, odbyła się na wrocławskim Cmentarzu Osobowickim patriotyczna uroczystość poświęcona wspomnianym bohaterom narodowym. Podczas uroczystości wszyscy zgromadzeni przy kwaterach 81 A i 120 mieli okazję wysłuchać okolicznościowe przemówienia, które wygłosili m. in.: p. Beata Kempa – członek Rady Ministrów, p. Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski, p. Wojciech Trębacz – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej oraz p. Stanisław Ułaszewski – Prezes Dolnośląskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Po przemówieniach odczytano APEL POLEGŁYCH oraz żołnierze oddali SALWĘ HONOROWĄ. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli wieńce, kwiaty i znicze pod Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego 1945-1956. We wrocławskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestniczył poczet sztandarowy SP 93 wraz z opiekunem. Artur Bilski