XIII edycja wojewódzkiego konkursu „ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH”

Szanowni Państwo,

Szkoła Podstawowa nr 93 im. Tradycji Orła Białego we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić uczniów dolnośląskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w XIII edycji wojewódzkiego konkursu „ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH”, nad którym Honorowy Patronat sprawują Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Dolnośląska Rodzina Szkół im. AK i Bohaterów AK . Etap wojewódzki konkursu zostanie przeprowadzony 19 marca 2019 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej Nr 93 im. Tradycji Orła Białego we Wrocławiu, ul. Niemcewicza 29-31. Przy realizacji tego przedsięwzięcia współpracujemy z organizacjami kombatanckimi – Związkiem Piłsudczyków, Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, a także z Instytutem Pamięci Narodowej, Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość”, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Dolnośląską Rodziną Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej, Rodziną Rodła – Wrocław, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Rodzina Policyjna 1939” oraz z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem naszego konkursu jest kształtowanie uczuć i postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz szacunku wobec symboli narodowych. Nasze przedsięwzięcie stwarza uczniom możliwości głębszego poznania historii polskich symboli narodowych, a także rozbudzenia zainteresowań historycznych.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

Zaproszenie elektoniczne do wzięcia udziału w konkursie 2019

Harmonogram konkursu 2019

Regulamin konkursu 2019

Program konkursu 2019