GALA PODSUMOWUJĄCA DOLNOŚLĄSKIE KONKURSY NIEPODLEGŁOŚCIOWE

29 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 73 im. gen. Władysława Andersa we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Dolnośląskie Konkursy Historyczne dla szkół podstawowych, zorganizowane ku czci roku 2018 – Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Honorowy patronat nad konkursami sprawowali: Dolnośląski Kurator Oświaty, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939”.
Podczas uroczystości zgromadzeni byli świadkami okolicznościowych wystąpień oraz programu artystycznego
o tematyce niepodległościowej. Po uroczystej akademii podsumowano konkursy i wręczono nagrody zwycięzcom.
W tej części ceremonii mieliśmy wiele powodów do radości, gdyż aż pięć przedstawicielek naszego szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej otrzymało dyplomy i nagrody.
I miejsce w dolnośląskim konkursie pt. „Piechota” zajęła Martyna Barańska. III miejsce w tym samym przedsięwzięciu przypadło Natalii Stefańskiej. W konkursie wojewódzkim pt. „Jakie 100 słów znasz o niepodległości, tolerancji i pokoju w języku angielskim i włoskim?” na III miejscu uplasowała się Weronika Ciesielska, natomiast Patrycja Poneta i Adrianna Serwatka otrzymały wyróżnienia.

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH REPREZENTANTEK!!!

Artur Bilski