DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SP 93

26.11.2018 został zorganizowany Dzień Pluszowego Misia dla uczniów klas 0-3. Spotkanie rozpoczęło się omówieniem prezentacji multimedialnej związanej z tradycją obchodów Dnia Pluszowego Misia. Przypomniana została historia powstania pluszowej zabawki. Dzieci odgadywały nazwy znanych bajek, których bohaterami są misie. Przypomniały sobie ciekawostki związane z życiem niedźwiedzi. Po obejrzeniu prezentacji uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki pokazały krótkie przedstawienie nawiązujące do znanych bohaterów książek: „Kubuś Puchatek”, „Miś zwany Paddigton”, „Miś Remiś musi nosić okulary”. Po obejrzeniu przedstawienia zaprezentowała się grupa 0A, która pod opieką pani Małgorzaty Brzozowskiej przygotowała wiersze i piosenki tematycznie związane z misiami. Kolejnym punktem spotkania był występ grupy pani Zofii Janelli. Dzieci uczęszczające na zajęcia koła języka francuskiego zaśpiewały piosenkę w języku francuskim o niedźwiedziu polarnym.
Po muzycznym występie nastąpiły zabawy przy muzyce, które poprowadziła pani Olga Rychter. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem w postaci słodkich ciastek 😊

Antonina Połch

Skip to content