DOLNOŚLĄSKIE OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 11 listopada 2018 r.

11 listopada 2018 roku w całej Polsce obchodzono uroczyście 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. We Wrocławiu świętowanie niezwykłej rocznicy rozpoczęto już o godzinie 10.00 w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Elżbiety, gdzie odbyła się Msza święta za Ojczyznę i Polaków, którzy przez 123 lata walczyli o niepodległość naszego państwa.

Po Eucharystii, której przewodniczył Jego Ekscelencja arcybiskup Józef Kupny – metropolita wrocławski, nastąpił Przemarsz Pododdziałów Reprezentacyjnych i pocztów sztandarowych z Rynku na plac Wolności, gdzie o godzinie 11.30 przeprowadzono uroczysty apel niepodległościowy. Podczas uroczystości na placu Wolności okolicznościowe przemówienia wygłosili m. in.: p. Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski, p. Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz p. Rafał Dutkiewicz – Prezydent Wrocławia. Po przemówieniach odczytano apel pamięci, a potem żołnierze trzykrotnie oddali salwę honorową.

W wydarzeniach uczestniczył poczet sztandarowy SP 93 wraz z nauczycielem historii.

Innymi ważnymi uroczystościami obok wymienionych przedsięwzięć, które zorganizowano w celu upamiętnienia 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ, były liczne okolicznościowe wystawy prac plastycznych organizowane przez różne instytucje. Jedną z nich noszącą tytuł „Życzenia dla Polski” otwarto z okazji Dnia Niepodległości w Centrum Historii Zajezdnia. Na wystawie tej zaprezentowano pracę pt. „Setne urodziny niepodległej Polski”, której autorką jest Blanka Sudak – uczennica klasy 6 „a”, przedstawicielka naszego szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

WIELKIE BRAWA DLA NASZEJ UCZENNICY!!!


Dodaj komentarz